KONST / Ramar / Ram 11319530
*
nr 1131 9530
Ram
tidigt 1900-tal, rokokostil, ramens innermått: 60x50
Kondition: skadat glas
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 19:21:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 23:52:02
1
100 kr
23/9 08:47:30
2
150 kr
25/9 19:01:45
3
300 kr
25/9 19:16:16
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar rokoko rokoko-stil rokokostil sekelskifte tidigt 1900-tal
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Ram
Kondition: skadat glas
nr 1131 9530
Ram
tidigt 1900-tal, rokokostil, ramens innermått: 60x50
Kondition: skadat glas
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/9 23:52:02 | 1 | 100 kr |
| 23/9 08:47:30 | 2 | 150 kr |
| 25/9 19:01:45 | 3 | 300 kr |
| 25/9 19:16:16 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar rokoko rokoko-stil rokokostil sekelskifte tidigt 1900-tal
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



